Україна та Корея розглянуть можливість реалізації спільних проектів у сфері альтернативної енергетики

Такої домовленості було досягнуто в ході зустрічі Голови НАЕР Миколи Пашкевича з Надзвичайним та повноважним Послом Республіки Корея в Україні Пак Ро Бьоком. Сторони обговорили актуальні напрямки розвитку альтернативної енергетики та визначили можливі сфери для співпраці. Зокрема, йдеться про вітроенергетичну галузь та проведення спільних семінарів з обміну досвідом.

Голова НАЕР проінформував гостей, що згідно нещодавно прийнятих Урядом змін до Державної цільової програми енергоефективності на 2010-2015 роки розвиток альтернативної енергетики визначено як один із пріоритетних. За його словами особливий акцент зроблено на біоенергетиці, використанні сонячної та вітрової енергії. Для розвитку вітроенергетики в Україні вперше за роки незалежності виділено з Державного Бюджету 250 млн. гривень на будівництво нових генеруючих потужностей в АР Крим. Сьогодні вже розпочато процедуру конкурсного відбору проектів за схемою співфінансування з інвесторами, зазначив Микола Пашкевич. В той же час він наголосив, що наразі ще не вирішене питання щодо деяких технологічних процесів з реалізації цих проектів, а саме щодо відбору та придбання найновітнішого обладнання.

Більшу частину необхідного обладнання Україна буде виробляти самостійно, розвиваючи власну машинобудівну промисловість. Але поки ми не маємо ні належного досвіду, ні новітніх технологій з виробництва генераторів та лопатів для вітрових машин. Саме тому готові співпрацювати в цьому напрямку з міжнародними компаніями-виробниками, в тому числі корейськими, акцентував Голова НАЕР.

Пак Ро Бьок, в свою, чергу запевнив, що даний напрям надзвичайно актуальний для його країни, адже розвиток альтернативної енергетики в Кореї теж пріоритетний напрям. Пан Посол запропонував провести ще одну зустріч по даній темі та запросити на неї корейських і українських виробників обладнання, а також інвесторів, що реалізовуватимуть проекти в цій сфері.

За підсумками сторони домовились провести ще одну зустріч та організувати восени спільний україно-корейський семінар з обміну досвідом та знаннями.

НАЕР