«Чорноморнафтогаз» дооблаштовує Голіцинське родовище

Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" завершило проходку і підготовку до експлуатації нової свердловини на Голіцинському газоконденсатному родовищі в північно-західній частині українського шельфу Чорного моря. Проектна глибина продуктивної свердловини — 940 метрів.

Як повідомили кореспонденту УКРІНФОРМу в прес-службі "Чорноморнафтогазу", проходка свердловини здійснювалася Самопідйомною плавучою буровою установкою "Таврида" в умовах штормової погоди.

Родовище знаходиться в розробці з 1970 року. З нього компанія і почала морський видобуток газу й газового конденсату. Нині видобуток вуглеводнів здійснюється тут з чотирьох гідротехнічних платформ, пов'язаних між собою міжпромисловими трубопроводами і двома підводними газопроводами з берегом Криму.

Детальне геологічне вивчення родовища і його запасів, проведене компанією, підтвердило можливість наростити тут додаткові видобувні потужності. Так виник проект "Голіцина-2", реалізацію якого ДАТ "Чорноморнафтогаз" розпочав минулого року. Був побудований, виведений у море і встановлений у заданій точці блок-кондуктор, пробурена й законсервована експлуатаційна свердловина. Тепер до неї додалася ще одна. Тим часом фахівці підприємства ведуть буріння вже наступної свердловини. На сьогодні пройдено 350 метрів.

Проектом дооблаштування Голіцинського газоконденсатного родовища передбачено підключити до діючої газотранспортної системи 5 додаткових продуктивних свердловин. Станеться це в третьому кварталі поточного року і дасть змогу компанії стабілізувати загальний видобуток вуглеводневої сировини.

ДАТ "Чорноморнафтогаз" (Сімферополь) здійснює розвідку та видобуток газу і нафти на шельфах Азовського і Чорного морів. 100% акцій підприємства належать державі й передані до статутного фонду НАК "Нафтогаз України". На балансі ДАТ знаходиться 17 родовищ, з яких 11 газових, 4 газоконденсатних і 2 нафтові. Сумарні запаси всіх родовищ сьогодні становлять: по природному газу — 58,56 млрд м3, по газовому конденсату — 1 млн 231 тис. т, по нафті — 2 млн 530 тис. т. У розробці знаходяться 3 газоконденсатні (Голіцинське, Штормове, Фонтанівське), 6 газових (Архангельське, Стрілкове, Джанкойське, Задорненське, Східно-Казантипське, Північно-Булганакське) й одне нафтове (Семенівське) родовища.

УКРІНФОРМ